Dlaczego waporyzator jest lepszy niż palenie?

Waporyzator to najogólniej mówiąc niewielkie urządzenie, które podgrzewa susz ziołowy do określonej temperatury. W ten sposób wytwarza się para wodna wnikająca na zasadzie inhalacji do organizmu. Waporyzator tylko podgrzewa susz ziołowy, natomiast go nie spala. Ciepło powoduje, że z konopi zaczynają wydzielać się substancje aktywne.

Waporyzator to urządzenie o prostej konstrukcji, dzięki czemu nauczyć się korzystać z niego może każdy. Po jego otwarciu do specjalnej komory wkłada się susz (może to być konopia siewna, mogą to być inne zioła, na przykład mięta lub chmiel). Po zamknięciu waporyzatora kolejnym krokiem jest włączenie go i ustawienie odpowiedniej temperatury, w zależności od modelu. Waporyzator nagrzewa się i po pewnym czasie zaczyna emitować delikatny dym, a tak naprawdę parę.

Dlaczego waporyzator jest lepszą alternatywą dla palenia ziół?

  • Kwestie zdrowotne

W trakcie spalania się ziół, dochodzi do uwolnienia się z nich nawet 100 toksycznych substancji. Wśród nich ponad 40 ma działanie rakotwórcze. Dodatkowo dym powstały w trakcie palenia podrażnia gardło, wywoływać może kaszel, gromadzenie się flegmy i inne podobne, chociaż krótkotrwałe efekty. Waporyzator ma inne działanie. Przede wszystkim dochodzi w nim jedynie do podgrzania, a nie do spalenia ziół. W jego trakcie uwalniane są wyłącznie substancje aktywne. W waporyzatorze nie dochodzi do powstania naprawdę wysokich temperatur, wszystko dzieje się przy niskich do średnich. Szkodliwy dym, zawierający substancje smoliste, nie będzie osadzał się w drogach oddechowych. Para jest znacznie delikatniejsza, przede wszystkim chłodniejsza. Nie działa drażniąco.

Konopie w formie wziewnej są chętnie stosowane przez sportowców. W przeciwieństwie do tytoniu nie powodują one bowiem skurczu oskrzeli. Tym samym nie przyczyniają się do wystąpienia zadyszki i mogą być użytkowane nawet przez astmatyków. Taki sposób wprowadzania różnych ziół, przede wszystkim konopi siewnej, do swojego organizmu ma najlepsze działanie odprężające.

  • Wygodniejsza forma

Korzystanie z waporyzatora jest wygodne. Nie wymaga on użycia popielniczki, nie emituje także dymu wyraźnie wyczuwalnego przez otoczenie. Dlatego stosować go można w wielu różnych sytuacjach, również w pobliżu osób nielubiących zapachu palenia ziół. Ubrania nie wchłaniają zapachu dymu. Waporyzator jest bardzo dyskretny. Wybrać można albo urządzenie stacjonarne, większe i cięższe, wymagające stałego zasilania, albo waporyzator przenośny, niewielki i bardzo zgrabny. Jego ciekawy wygląd sprawia, że obecnie traktowany jest wręcz jako modny gadżet.

Wygodny waporyzator to produkt wysokiej klasy. Raczej nie należy kierować się wyłącznie jego ceną. Najtańsze są bowiem produkowane w Chinach z materiału niskiej jakości, który po podgrzaniu stanowić może wręcz zagrożenie dla zdrowia.

Skuteczna waporyzacja możliwa jest przy użyciu ziół wysokiej jakości. Warte polecenia są szczególnie gotowe mieszanki konopi siewnej przygotowane do użycia w waporyzatorach. Najlepiej wybierać takie oznaczone symbolem ISSQ. Określa on odmiany beznasienne, składające się wyłącznie z kwiatostanów żeńskich. Ta precyzyjna selekcja pozwala na uzyskanie najwyższej jakości produktu, w sam raz dla wymagającego klienta.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *