Maść z konopi na blizny i tatuaże

Maść z konopi produkowana jest na bazie konopi siewnej. Miejscowe wykorzystanie preparatów z konopi znane było już w starożytności. Już wówczas zaobserwowanie, że przykładanie do ran liści tej rośliny przyśpiesza proces gojenia się. Potrzeba było jednak wielu wieków, aby dopiero niedawno ruszyły badania na temat możliwości wykorzystania maści z konopi do leczenia blizn i pielęgnacji tatuaży.

Maść z konopi na blizny

Maść z konopi jest jednym z najlepszych, a przy tym całkowicie naturalnym sposobem na stany zapalne skóry. Dzięki jej regularnemu stosowaniu można znacznie ograniczyć zmiany łuszczycowe i problemy z egzemą. Maść z konopi wspomaga leczenie blizn i poparzeń. Warto jest wybierać produkt, który zawiera jak najwyższą zawartość ekstraktu z konopi. Ma on działanie bakteriobójcze, a także przyśpiesza proces gojenia. Zawarty w konopi CBD (kannabidiol) wykazuje duże właściwości przeciwzapalne.
Żywica konopi zawiera substancje o działaniu przeciwbakteryjnym. Dobrze wpływa między innymi na zwalczanie bakterii Streptococcus pyogenes czy Bacillus anthracis. Naukowcy z Czech i Słowacji przeprowadzali badania na ten temat wśród pacjentów oddziału dermatologii. Wykazano, że maść z konopi wpływa pozytywnie na gojenie zakażonych ran. Olej z konopi jest również częstym składnikiem mydeł również o działaniu przeciwbakteryjnym.

Maść z konopi na blizny trądzikowe

Blizny to nie tylko efekt uszkodzenia skóry na przykład na skutek poparzenia się albo po zabiegach. Blizny powstają również pod wpływem trądziku. Z tą przypadłością zmaga się wiele osób w wieku nastoletnim, ale również w wieku dojrzałym. Aby przywrócić swojej skórze gładką, jednolitą strukturę, warto stosować kosmetyki z dodatkiem konopi. Mają one działanie silnie przeciwzapalne i bakteriostatyczne. Jednocześnie zawarte w nich substancje sprawiają, że wzmocnione zostają naturalne mechanizmy obronne skóry. Dlatego ma ona większą zdolność do regeneracji. Maść z konopi nie zatyka porów, ale w zamian pozostawia na skórze ważną warstwę ochronną. Redukuje także przebarwienia, które są częstą pamiątką po zmianach trądzikowych. Co ważne, nie wysusza ona skóry. Wbrew pozorom skóra trądzikowa, chociaż wydaje się być bardzo tłusta, jest często odwodniona, a nadmierne wydzielanie się sebum jest ochroną organizmu przed tym stanem. Na szczęście dermokosmetyki, które w swoim składzie zawierają wyciągi z konopi, działają również nawilżająco.

Maść z konopi na tatuaż

Na świeżo zrobiony tatuaż najlepiej działa maść konopna z dodatkiem CBD. Działa ona przyśpieszająco na gojenie się rany. Z tego powodu jest zalecana właścicielom nowopowstałych tatuaży, ale także osobom, które już mają takie ozdoby na swoim ciele. Pod jej wpływem gojąca się skóra nie daje efektu ściągania. Za sprawą używania maści z konopi, tatuaż na dłużej zachowuje swój blask, a kolory są bardziej nasycone. Ma ona także działanie przeciwbólowe, co jest istotne w pierwszym okresie posiadania tatuażu. Można ją stosować już od drugiego dnia aż do całkowitego zagojenia się blizny.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *