Maść z konopi w pielęgnacji dzieci

Od jakiegoś czasu na polskim rynku pojawiają się nowości, jakimi są kosmetyki z dodatkiem konopi siewnej. Maść z konopi bywa używana również do pielęgnacji delikatnej skóry dzieci, a nawet noworodków. Dlaczego warto sięgać po takie naturalne kosmetyki?

Kosmetyki dla dzieci z dodatkiem maści z konopi

Olej tłoczony z nasion konopi siewnej, który jest składnikiem maści z konopi, to dobre źródło kwasów omega-3. Ten składnik idealnie wpływa na poprawę wyglądu i funkcjonalności warstwy lipidowej skóry. Przyczyną bardzo wielu problemów skórnych jest jej nadmierne przesuszenie. Działanie maści z konopi łagodzi te objawy. Po zastosowaniu daje uczucie ukojenia. Dzięki regularnemu stosowaniu poprawia się stan skóry oraz jej wygląd. Ważne, by wybrać naturalny produkt bez parabenów.

Niezwykle delikatna i wrażliwa skóra dziecka wymaga szczególnego traktowania. Olej konopny wchodzący w skład maści z konopi zapewnia również ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym. Dlatego stanowi tak ważną barierę w okresie zarówno letnim, jak i zimowym.

Ważnym składnikiem konopnych kosmetyków dla dzieci jest srebro koloidalne. To naturalny antybiotyk i środek zapobiegawczym przed infekcjami, o które nietrudno w przypadku wrażliwej skóry, zwłaszcza w okolicy pieluszkowej. Tego typu produkty łagodzą świąd, dlatego naskórek ma szansę się w pełni zregenerować.

Zastosowanie maści z konopi do pielęgnacji dzieci

Maść z konopi zawarta w różnego typu kosmetykach dla najmłodszych jest zalecana przede wszystkim w przypadku atopowego zapalenia skóry i łuszczycy, która dotykać może również najmłodszych.

Dobrym wykorzystaniem maści z konopi jest zapobieganie i regeneracja skóry w przypadku pojawienia się odparzeń pieluszkowych. Produkty z dodatkiem cynku takie jak balsam konopny Cannabios znakomicie koją, regenerują i zapobiegają dalszym podrażnieniom.

Maść z konopi jako dodatek do kosmetyków bywa wykorzystywany w przypadku produktów dla maluchów już od pierwszych dni życia. Warto pamiętać, że tego typu wyroby są specjalnie atestowane i przystosowane do potrzeb dziecięcej skóry. Dlatego można ich używać bez obaw. Dodatkowo konopie siewne nie zawierają substancji psychoaktywnych, więc bez żadnych obaw użyte mogą być w celach pielęgnacyjnych.

Dodatek konopi dostępny jest nie tylko w balsamach pielęgnacyjnych, ale również na przykład w szamponach, dlatego te właściwości są wykorzystywane również do dbania o włosy. Te same składniki, które pomagają dorosłym, będą również odpowiednie dla dzieci.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *