Olej konopny na włosy

Olej konopny to produkt, który niegdyś był chętnie stosowany do pielęgnacji urody. Przez lata uległ jednak zapomnieniu, by obecnie powrócić i na nowo stać się modnym. Dlaczego warto po niego sięgać w kontekście dbania o piękno włosów? Jakie dokładnie ma działanie?

Olej konopny – wartościowe składniki

Olej konopny do stosowania na włosy będzie w składzie produktu ukryty pod nazwą Cannabis Sativa (Hemp) Seed Oil. Olej konopny należy do grona olejów wielonasyconych. Wyróżnia się on bardzo dobrym stosunkiem kwasów omega-3 do omega-6, a także obecnością 10% nasyconych kwasów tłuszczowych. Ta jego cecha powoduje, że olej konopny warto stosować do olejowania włosów, które na przykład dobrze wyglądają po użyciu oleju kokosowego, a niekoniecznie dobrze prezentują się po używaniu kosmetyków z olejem lnianym.
Olej konopny zawiera w swoim składzie wiele kwasu gamma-linolenowego. Działa on rewitalizująco na strukturę włosów, a także na zachowanie równowagi lipidowej. Dzięki temu pasma są elastyczne i dobrze nawilżone, co bezpośrednio przyczynia się do odzyskania przez nie połysku.
W oleju konopnym znaleźć można również wiele witaminy E. Ten składnik nazywany jest wręcz witaminą młodości. Korzystnie wpłynie nie tylko na martwe włosy, ale również na żywe cebulki i skórę głowy, wspierając na przykład jej ukrwienie.

Olej konopny – do jakich włosów?

Olej konopny zaleca się jako odżywkę do włosów wysokoporowatych. Jakie to są włosy? Przede wszystkim ze skłonnością do puszenia się, suche, łamliwe, często plączące się. Olej konopny pomoże również w przypadku włosów zniszczonych farbowaniem i zabiegami stylizacyjnymi. Bardzo często włosy wysokoporowate to po prostu włosy naturalnie kręcone. W tym przypadku rozwiązaniem nie jest rezygnacja z farbowania, a raczej zdecydowanie się na naturalną pielęgnację.
Olej konopny wnika w rozchylone łuski włosów. Ma on duże cząsteczki, dlatego jest w stanie skutecznie odbudowywać ubytki. W swoim składzie ten olejek tłoczony na zimno jest podobny do tłuszczu ochronnego, który wydzielany jest przez skórę. Dlatego zrównoważy i ukoi skórę głowy z łupieżem i przesuszeniami.

Olej konopny na włosy – stosowanie

Olej konopny na włosy stosować można na wiele sposobów. Najprostsze jest samodzielne stworzenie maski do nakładania na włosy. Wystarczy pewną ilość preparatu zmieszać ze swoją ulubioną odżywką lub maską, najlepiej bez dodatku silikonów. Może ona także służyć do olejowania włosów. Wystarczy olej nałożyć na suche włosy i potrzymać go przez kilkadziesiąt minut, nakładając na głowę na przykład ręcznik, aby ciepło wzmocniło efekt. Możesz także kilka kropli oleju wetrzeć we włosy tuż po kąpieli. Włosom o długości 50-60 centymetrów wystarczy około 4-5 łyżek oleju, więc jest to także produkt bardzo wydajny. Taki zabieg powtarzać powinno się raz w tygodniu.
Na rynku dostępne są także gotowe preparaty, w których główną rolę gra olej konopny, na przykład Annabis Konopny szampon do włosów Bodycann 250ml. Są one polecane do włosów łamliwych, mających skłonność do wypadania i rozdwajania się.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *