Waporyzator przenośny kontra stacjonarny

Współcześnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele rodzajów waporyzatorów. Jeżeli ktoś nie ma doświadczenia z tego typu urządzeniami, od nadmiaru wyboru niemal dosłownie „może go rozboleć głowa”. Waporyzatory dzielą się na kilka rodzajów, ale najprostszy podział przebiega na linii urządzenia stacjonarne i przenośne. Jaki warto wybrać i czym tak naprawdę się od siebie różnią?

Waporyzator stacjonarny

Zasygnalizowany podział jest bardzo intuicyjny. Po prostu zależy on od tego, gdzie używa się danego urządzenia. Ale czy tylko?

Waporyzator stacjonarny używany może być niemal wyłącznie w domu. Po pierwsze jest on większy i mniej poręczny niż jego wersja przenośna. Potrzebuje także stałego zasilenia prądem z gniazdka elektrycznego. Oczywiście można go ze sobą zabrać na przykład na wakacje, jednak nadal używany będzie raczej przy stole/biurku, a więc w budynku.

Waporyzator stacjonarny to zazwyczaj urządzenie konwekcyjne. Oznacza to, że dowolne zioła są ogrzewane przy pomocy gorącego powietrza, podobnie jak w nowoczesnych piekarnikach. Dlatego jest on wydajny i dostarcza pary wysokiej jakości, co niewątpliwie jest atutem tego wyboru. Otrzymywana para ma ładny zapach i jest po prostu smaczna dla osoby poddającej się inhalacji. Korzyścią jest także wysoka moc grzałki. Zasilanie z sieci będzie zawsze bardziej wydajne niż bateryjne.

Waporyzator przenośny

Waporyzatorów przenośnych używać można wszędzie tam, gdzie to nikomu nie przeszkadza. Ze względu na brak dymu, są to niemal wszystkie miejsca. Także w domu czasami po prostu wygodniej jest sięgnąć po niewielki sprzęt, zamiast poszukiwać najbliższego gniazdka. Plusem jest ich dyskrecja i czasami wręcz designerski wygląd, który sprawia, że dla wielu użytkowników waporyzator jest modnym elementem stylizacji. Coraz bardziej nowoczesne urządzenia tego typu sprawiają, że niejednokrotnie pod względem możliwości zbliżają się one już do swoich stacjonarnych krewniaków.

Minusem waporyzatora przenośnego jest konieczność jego ładowania. Bateria często nie starcza na tak długo, jak życzyłby sobie tego użytkownik. Pomimo coraz lepszych parametrów tych urządzeń, to jednak wciąż stacjonarni poprzednicy są w stanie osiągnąć wyższą moc.

Który waporyzator wybrać?

Przed wybraniem konkretnego typu waporyzatora, odpowiedz sobie na kilka pomocniczych pytań:

  • Zamierzasz waporyzator zabierać ze sobą, czy używać go w domu?

To pierwsze i oczywiście najbardziej oczywiste pytania, ale powinno być dla Ciebie wyjściowe.

  • Duży czy mały dym?

Duży dym sprawić może na niektórych wrażenie bardziej skutecznego działania. Nie brakuje jednak osób, które wolałyby uniknąć jakichkolwiek dodatkowych efektów. Małe waporyzatory oczywiście nie wytworzą dużego dymu.

  • Praktyczne czy spersonalizowane?

Przenośne waporyzatory są zwykle budowane dla wygody. Pod względem funkcjonalności większość nie pozwala na ustawienie temperatury, dodatków ani innych funkcji, które mogą polepszyć Twoje doświadczenie. Jeśli jesteś wybredny, wybierz waporyzator stacjonarny i zmodyfikuj go zgodnie z własnymi upodobaniami.

  • Tylko dla siebie, czy też dla innych?

Małe waporyzatory świetnie nadają się do sesji solo, ale jeżeli chcesz dzielić się urządzeniem na przykład z domownikiem, lepszym wyborem jest zakup stacjonarnego urządzenia. Niektóre są nawet do tego stworzone.

  • Budżetowo czy marki Premium?

Cena także jest ważnym wyznacznikiem wyboru waporyzatora. W każdym rodzaju znaleźć można niedrogie modele albo takie z najwyższej półki, ale zazwyczaj przenośne będą jednak tańsze.

Ogólnie rzecz biorąc, wybrane urządzenie powinno być całkowicie oparte na Twoim stylu życia i dopasowane do niego. Po podjęciu decyzji odwiedź nasz sklep on-line i dział Waporyzatory i wybierz coś dla siebie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *